Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

10-13 Aralık tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilen Travel Turkey İzmir Fuarı’nı gidip gezdik, standdan standa dolaşırken bizim için en keyifli sürprizlerinden biri, Edremit Belediyesi’nin sosyal mecra hesaplarını yöneten ekibin lideri Okay Önder ile tanışıp sohbet etmek oldu.
Özellikle kurumsal Twitter hesaplarında çok rastlamadığımız, pek alışık olmadığımız bir yayın tarzı var belediye hesabının. Son derece aktif, dinamik, gündemi yakalayabilen, takipçileriyle anlık iletişimi oldukça yüksek… Öyle ki, kimi zaman esprilerle, şiirlerle kendi başına Twitter’da gündem olabilen bir belediye’den bahsediyoruz. Birçok kurumsal /kamu hesabına örnek olması gerektiğini düşündüğüm bu hesabın arkasında kimler var, hep merak ederdim. Bu yüzden fuarda Edremit Belediyesi’nin standına girdiğimizde ilk sorduğum sorulardan biriydi: “Sosyal ağ hesaplarınızı yöneten kişiler de burada mı?” 
Böyle buluştuk Okay Önder’le, ben merak ettiklerimi sordum, o da keyifle anlattı. Karşımdaki zeki, günceli ve trendleri takip yeteneği gelişmiş, kurumsal bir hesap yönettiğinin bilincinde ama gündemi yakalayıp insanlarla nasıl doğru iletişim kuracağını da bilen genç adama bakarken, ciddi bir iş yaparken bile eğlenmenin, gülümsemenin hiç de zor olmadığını ve o işin başarısına etki ettiğini düşündüm.
Kurumsal hizmetlerde özellikle sosyal mecra gibi yeni alanlarda genç bireylere yer açmanın nasıl bir fark yarattığını görmek için iyi bir örnek, Okay Önder ve Edremit Belediyesi…
Keyifli okumalar…
Röportaj: M. İrem Afşin
Fotoğraflar: Ali Fuat Karasu