Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

Travisandtylerdurden: Twitter Trollüğü Zekâ İşidir!

2016-10-02 04:33:53

Tatyos BeyTwitter'ın en sevdiğim 3 hesabından biri olan: Her koşulda gülümsemeyi, gülümsetmeyi başarabilen Travisandtylerdurden ile Kaş'ın Meyhaneler sokağında hem kafaları çekip hem Röportaj yapacağız. Açıkçası röportajı yaparken ben çok eğlendim.Siz de her türlü eğleneceksiniz... Hadi başlayanzi.
Tatyos Bey: Twitter maceran nasıl başladı?
Travisandtylerdurden: Bunun için ilk tweetime bakmanız gerekiyor. Ben kompüterime MSN yeni sürümünü yüklemeye çalışıyordum bi baktım buraya üye olmuşum. Dedim ne kadar değişmiş MSN lol. Sonra başladım bir şeyler yazmaya. Baktım kimse siklemiyor, sinirlenip çıktım. 1 sene girmedim MSN'e. Arkadaşlarıma küstüm. 1 sene sonra girip ciklemeye başladım. O zaman anladım buranın Twitter olduğunu. Arkadaşlarımla barışıp kahkahalar atarak birbirimize sarıldık.
Tatyos Bey: Twitter trollüğü nedir? Sınırları olmalı mı?
Travisandtylerdurden: Twitter trollüğü güzel bir şeydir. Beynini kullanmayanları, ezbere yaşayanları tokatlar. Zeki adam işidir. Kafası çalışmayan adamdan trol olmaz. Yani en azından benim anladığım anlamda troll olmaz.Troll ironi yapar, kafası çalışmayan adam dalga geçer. İroni ile dalga geçmek farklı şeylerdir. İroni bilgi birikimi de ister. İroni hepsini ister. Memenizi yalar ironi. Dolayısıyla böyle bir yapıyı sınırlandırmak anlamsızdır. Çünkü sınırı neye göre çizeceksin? Sen kan görünce bayılırsın diyelim ben canlı canlı kuzunun kulağını ısırıp yiyebilirim belki. Rahatsız olma sınırları herkese göre değişir. Ben kendi adıma sınırlarımı bloklayarak çiziyorum. Yasaklamak, bu yazmasın, bu şekilde yazmasın demeyi doğru bulmuyorum.
Tatyos Bey: Çocukluk dönemindeki ülke ile günümüz arasinda ne tür farklıliklar var?
Travisandtylerdurden: Ülkemiz çok gelişti. Çocukluk dönemindeki ülkede ben hep 31 çekiyordum ama artık seks yapıyorum. Bir de annneannem vardı çocukluk döneminde, şimdi yok. Yani sevgi, masumiyet, şefkat, güven öldü. Whatsapp var mı diyen götünü gönderiyor millete. Kitaplar vardı kokulu. Şimdi Kindle var. Işıklı yanar dönerli kokusuz. Atari salonları vardı ben çocukken, mal gibi ekrana bakardık aynı şeyleri yapa yapa. Şimdi internet var artık. Yine mal gibi bakanlar var ekrana. Ama interneti bilgi için kullanıp zehir gibi olan çocuklar da var. Ben onlarla gurur duyuyorum, şimdi müthiş çocuklar var. Aferin lan size keranacılar.
Tatyos Bey: Niye bu sitede yazıyorsun?
Travisandtylerdurden: Çünkü konuşmayı sevmiyorum.
Tatyos Bey: Semt  ve Beşiktaş'tan bahsedelim biraz.
Travisandtylerdurden: Bilen bilir koyu Beşiktaşlıyım, yani acılara karşı mukavemetim yüksektir. Metin-Ali-Feyyaz reklamlarıyla kandırıldım, hep şampiyon olacağız sandım ve 20 yıl önce Beşiktaş'ın şampiyonluklarını semtte kutlayabilmek için semte taşındım. Fakat ben geldikten sonra Beşiktaş sadece 3 kez şampiyon oldu.Bu yüzden İstanbul'dan taşınmayı düşünüyorum.Bunu Beşiktaş'ımın şampiyonlukları için yapmalıyım.Semt sahipsiz kalmaz sonuçta.Ya da vazgeçtim taşınmıyorum amk!"Sonuçta biz sevinmek için sevmedik."Bu ne saçma laf amk, ağlamak için mi sevdik? Neyse,SEMT BE!!!
Tatyos Bey: 3 kitap, 3 film önerisi yap bize.
Travisandtylerdurden: Tehlikeli Oyunlar- Oğuz Atay, The Dark Tower- Stephen King, Ecinniler- Dostoyevski. Taxi Driver ve Fight Club... Önermeyeceğim tabi ki sıısısısıs. Tous les Matins du Monde, Seul conte tous, Requiem for a Dream.
Tatyos Bey: Hobilerini öğrenelim.
Travisandtylerdurden: Hobilerimi söylemek istemem doğrusu çünkü onlar benim çocuklarım gibi. Ben nasıl anonimsem onların da anonim kalma hakkı var. Hobilerim ve ben çok mutluyuz. Bir keresinde bir hobime araba çarpmıştı sabaha kadar uyuyamamıştım. Sonra öğleye doğru artık daha fazla dayanamayıp uyudum. Hobilerimin en büyük özelliği bana ait olmaları. Bana ait olan şeyleri severim. Onları korur, kollarım. Hobilerim ve ben beraber büyüdük sayılır. Ah hobilerimin dili olsa da bir konuşsa. Ama benim hakkımda bir şey anlatırlarsa çenelerini kırarım yalnız!!
Tatyos Bey: Bulunmaktan en çok keyif aldığın yer neresi?
Travisandtylerdurden: Bulunmaktan en keyif aldığım yer Kaş. Her yaz giderim. Yazı iple çekiyorum. Kaş'ın memesi ve pıtısı olsa evlenirim.
-Bir takım random gülüşmeler-
Tatyos Bey: Şimdi bir şey söyleyeceğim, cevap ver: Tren?
Travisandtylerdurden: Trenlere bakmayı çok severim ama en çok da binmeyi. Tren giderken sağa sola oynar kalçalar ritmik bir şekilde, akabinde peristaltik hareketleri hissedersin beyninin kıvrımlarında. Tren yolculukları insanı düşünceye sevk eder. Kendiyle hesaplaşır insan. Tokat atar kendine. Sonra kondüktür gelir deli misin kardeşim sen der. Çünkü İngiliz şarkıcı The Cure'ın da dediği gibi herkes başkasının trenine atlar.Kimsenin bileti yok ama herkesin ineceği bir durak var. Trenler perspektif uzaklaştıkça kaybolurlar.
Tatyos Bey: Kapitalizmin iş ilişkilerindeki rolün ile sosyal yaşantındaki rolün çatışıyor mu?
Travisandtylerdurden: Kapitalizm ve ben ayrılmaz bir ikiliyiz. Sonuçta iş hayatın da sosyal hayatın da kapitalisttir. Yani pazarlarsın kendini. Çağımız pazarlama çağı.Kimi bedeniyle pazarlar kimi beyniyle. Ben bedenimi ve beynimi pazarlamakla mükellefim. Sen de, o da, buda. Da bitişik burada. Keller kendini bedeniyle pazarlayamaz misal bu yüzden çok kitap okurlar, iyi müzik dinlerler, oynarlar. Böylece kimsenin onların geceleri kel olduğunu için ağladığını bilmiyorlar sanırlar. Oysa Kapitalizm bize her şeyi anlatır. Keller ağlar. İnsan neyi yoksa en çok ona ağlar. Kapitalizm budur. Evrim bile kapitalisttir. Hülasa iş hayatı ve sosyal hayat aynıdır. Birinde maske var birinde yok. Gerçi bazılarında hep maske var.Eminönü'nde ucuz maske satan yerler var.Emekli olduktan sonra insan maskeleri çıkarır. Amma da huysuz derler. Oysa maskesiz yaşlılarda pazarlama biter çünkü.
Tatyos Bey: Rakı içmek istediğin 3 tarihi şahsiyet?
Travisandtylerdurden: Kleopatra, Hasan Sabbah, Nietzsche.
Travisandtylerdurden: Müzik denince aklına hangi dönem ve kimler geliyor?
Travisandtylerdurden: Müzik benim için çok önemli.Müzik olmasa ne yapardım bilmiyorum.Duvara bakıp otururdum heralde.Müzik dinlerken dönem ayırmam.İlk insandan bugüne değin yapılmış her şeyi dinlerim ama en çok 1980  civarı İngiliz adası tercihimdir.The Smiths, New Model Army, The Cure, Joy Division, Siouxsie &The Banshees gibimsiler. Günümüzde Radiohead,Tool gibimsiler ve daha bir sürü şey. Müzik benim en yakın dostum. Kimseye anlatamadıklarımı onlar bilir. Onların da kimseye analatamadıklarını sen bilirsin.Müzik benimle rakı içer,tatile gelir,derse girer,işer gelir,sahile gelir,trafikte kalır.Her yerde yanımda piç .İnsanalara hep derim; beraber müzik dinleyebildiğiniz insan bulursanız onu asla kaybetmeyin. Kaybederseniz tweet atın ben RT'lerim. Bulunur sonra, sıkıntı yok zira aslolan müziktir.
Tatyos Bey: Tüm Dünya'ya bi şarkı dinletmek isteseydin hangi şarkı olurdu bu?
Travisandtylerdurden: Forty Six & 2- Tool DİNLE >> 
Tatyos Bey:Hangi mesleği yapmak isterdin?
Travisandtylerdurden: Gezgin.
Tatyos Bey: Hayattaki en temek çelişki nedir?
Travisandtylerdurden: Hayattaki en temel çelişki sonunda ölüyor olmamız. Bunu unutsan bir türlü unutmasan bir türlü. Unutmak için neler icat etmiş insan yazık... Vakit geçip gidiyor işte bir şekil. Unutmazsan delirirsin çünkü. Unutursan da delirirsin. En iyisi kabullenmek. Akabinde koy götüne rahvan gitsin. Gerçi bunları anlatıyorum da bunlar düşünen adam işleri. Düşünmeyen adam, ver bakim ordan roka, nane, yeşil soğan diyor. Belki o haklı bilmiyorum. Tek bildiğim her şeyi bildiğimdir. Değişmeyen tek şey değişimdir. Marx burada Marks&Spencer'ın ürün iade politikasını anlatmıştır ve temek çelişkiyi ortadan kaldırmıştır. Tüketim çılgınlığı buradan gelmektedir. Beğenmezsen değiştir olay bu kadar basit aslında. İnanılmaz bir cevap verdim, soluklanayım biraz...
Tatyos Bey: Son olarak söylemek istediğin bi sey var mı?
Travisandtylerdurden: Ne demek son?!! Şunu unutmayınız ki ilahi denge suyu damıtılmadan hiçbir şey sona eremez. Çünkü entropi evrendeki her şeye eşit uzaklıktadır ve tavrı nettir. Bunu unutmadan yaşamak lazım ama korkmadan, çekinmeden seçimleri yapmalıyız. Üzerimize giyeceğimiz entarilere dikkat etmeliyiz. Sonuçta en önemlisi rahat etmek.Seni rahatsız eden bir entari güzel olsa ne? Başkası beğenecek diye benim niye taşşaklarım sıkışsın yahut göğüs kaslarım zonklasın? Aslolan sensin, yani benim. O yüzden kendini unutmadan seçmek lazım. Üstelik dilemma başımızın belası değil bir yol göstericimizdir. Ona iyi davranmalıyız. Tepemizde koskoca uzay varken elmanın kurduna takılmamalıyız. Sonuçta protein işte, ye gitsin...
Tatyos Bey: Yani?
Travisandtylerdurden: Netameli günler dilerim. İyi Pazarlar.
Tatyos Bey: Travis'e bu röportaj için teşekkür ediyorum, varolsun.