Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

Pffy: Piç Tim Burton Beni İşimden Etti!

2016-10-02 04:38:37

Reportare için dünyanın bir ucuna gitmekten imtina etmeyen Tatyos Bey, bu hafta da Twitter'ın ünlü simalarından Pffy ile Honk Kong'da buluştu. 
Tatyos: Dokunulmazlık'taki tavır hakkında ne düşünüyorsun Moruk?
Pffy: Neden hemen daha bismillah siyaset? Beni görünce hemen siyaset mi aklına geliyor? Gelmişsin Hong Kong’a? Burada ne yapıyorsun, ne işin var, buranın neyi meşhur falan sorsana? Hemen siyaset amk!
Tatyos: Burada soruları ben sorarım!
Pffy: Tamam, o zaman dokunulmazlıkların bu şekilde kaldırılması şerefsizliktir. 
Tatyos: Ama o zaman AKP referandumda CHP’yi yıpratacaklardı iddiası var.
Pffy: Bunu diyenlerim hepsi geri zekâlı. “Derinden kusurlu” bir apoloji bu. Yani bunu kör gözüm chpliler iddia edebilirler çünkü gerçekten de bunlar ağır ulusalcı insanlar; hatta bunlar ırkçılar net. Bu şekilde düşünüyorlar. İçten içe AKP’nin Kürdistan’daki politikalarını destekleyen insanlar. Ortalık yerde dile getiremiyorlar orası ayrı tabii. Bakma sen sürekli ağızlarından laiklik cumhuriyet düşürmediklerine. Irkçılıklarını, milliyetçiliklerini bununla cover etmeye çalışıyorlar. Ha ama gel gelelim koca koca okumuş etmiş adamların bunu bu şekilde rasyonelize etmeye çalışmaları hem çok komik hem de trajik tabii ki.  Muharrem İnce bile hata dedi. Yani Muharrem İnce bile! düşün CHP’nin ulusalcı kanadının prensi adam. Onun kadar olamadılar ahaha.
Tatyos: Yani moruk sen geçen bu mesele sadece dokunulmazlık meselesi değil diyordun.
Pffy: Ya ben siyaset bilimci değilim bana ne amk boşver sen bana Tim Burton’u sor. 
Tatyos: Dur bu çok önemli 70 milyon insan bunu okuyacak anlat sen
Pffy: Alkjkasjksajk tabi tabi ya tatyoşa; bu arada senin ismini catay’la beraber tatyoşa yaptık. Dostoyevski denen ezik, dönek Rus yazarın Karamazov Kardeşler’indeki kim kimdir diye eşleştirdik, Alyoşa‘yi sen yaptık Tatyoşa diye saajdshjdshjds
(gülmedim)
Neyse gülmediğin için mevzuyu açıklayayım sana, bu dokunulmazlıklar falan hepsi büyük Amerikan, Yahudi oyunun bir parçası sajhsjksajsasad. Şaka bir yana her şey başkanlık için. CHP’nin tutumu üzerinden gideceksek eğer, CHP Başkanlık gelirken ve laiklik elden giderken amok koşucusu gibi aynı. Aslanlar arkadaşlarını yerken mal mal bakan zebralar gibi. Kemalistler de laiklik ve cumhuriyet elden giderken mal mal bakan zebralar gibiydi bu süreçte. Bu ülkede laiklik ve cumhuriyet yok ediliyorsa bunun sorumlusu yeteri kadar laikliği ve cumhuriyeti ciddiye almayıp ortaya bir politika koyamayan CHP’dedir problem. YANİ SUÇLU CHP lol
Bunu yaparken de laikliğin teminatı Türk ordusu nasılsa buna müsaade etmezler diye mi düşündüler naptılarsa ahahhsasa. Yarak kürek adamlar var mesela, arada çıkıp solcular şöyle yaptı solcular böyle yaptı diye konuşup duruyorlar ciddi canımı sıkıyor bunlar. Solcu dediği de yeşiller ve sol gelecek, DSİP  vs ha. Onları da potaya koyup, tüm solu başka başka yerlere eklemlemeye çalışıyorlar. Solu sağ jargonla eleştiren bir gerzek sürüsü. Valla sosyalistler, türban neyi örtüyor, laiklik tehlikede diye kampanyalar yaparken, CHPliler iktidar olmak için sağa yaslanalım diyerek kara çarşaflıları törenle partiye üye yapıyordu, imamları aday gösterip; “aman sağda, solda televizyonda laiklik demeyelim “halk” kızıyor falan diyordu.  Böyle yapa yapa sağcılığı meşrulaştırıp, sağı güçlendirdiler, şimdi de işin içinden çıkamıyorlar. Yani hayır orjinali varken adam neden dinsiz CHP’ye oy versin lol. 
Tatyos: Yine suç CHP’de yani. 
Pffy: Ya arkadaş napalım analiz de mi etmeyelim. Neymiş HDP’yle yan yana görünürsek elalem nedermiş. Elalemi sikeyim. Nesin sen yahu bir taşra kasabasında yan yana görünürsem adım çıkar kafasıyla siyaset mi yapılır. Bak ben ihtilal çocuğuyum hayatımda bu kadar aptalca bir argüman daha görmedim. Sen bu hareketinle parlamentoyu işlevsiz kıldın, Erdoğan’ın istediğini verdin. Erdoğan zaten parlamentonun artık işe yaramadığını 2 yıldır dillendiriyor, yeni bir sisteme ihtiyaç var diyor, anayasayı takmıyorum demiyor mu? E sen de bu hareketinle “anayasaya aykırı ama evet” diyerek istediğini vermiş oluyorsun asdhgfgdhjss çok komik ya. Şimdi bu parlamentonun artık işi tamamen bitmiştir.  İşin tuhaf tarafı derslerine de iyi çalışmıyorlar. Erdoğan istese yine referanduma gönderebiliyor. Yani argüman baştan sakat. İkincisi, CHP sürekli kürt sorununun parlamentoda çözülmesi gerektiğini söylemiyor mu? E şimdi HDP'li vekilleri parlamentodan el çektirme operasyonuna niye çanak oluyorsun. O vekiller yaka paça alınırsa insan içine nasıl çıkacaksınız demiyorum çıkarlar gerçi. Ya sen bir de nasıl AKP’yle aynı şeye evet diyorsun? AKP deyince benim aklıma Ensar gelir, IŞİD gelir, Berkin'ler, Ethem'ler gelir. Cumhuriyeti kurtarmışlar güya. Bi siktirin gidin manyak manyak konuşmayın.
Tatyos: O zaman Başkanlık geliyor diyebilir miyiz başkan?
Pffy: Başkanlık gümbür gümbür geliyor tatyoşacım. Yahu şu soruyu kimse sormuyor, Tayyip Erdoğan kendi kendine mi karar verdi başkan olmaya? Aniden gelen bir istek mi bu? Bu topraklarda başkanlık 12 Eylül’den sonra hep istendi. 12 Eylül sonrası neden direkt böyle bir sistem dizayn edilmedi sorusunun cevabı da, o zamanlar ki Kürtlerin durumuyla alakadar olduğunu düşünüyorum. Ulusal hassasiyetten pazarlık çökmüştür bence abd’yle falan. Neyse, Başkan olmayı en çok Özal istiyordu. Sonra bir ara verildi. Başka restorasyonlar yaşandı o zamanın Türkiye’sinde. 28 Şubat’ta da Ordunun tek kurşununu sıktığını düşünüyorum. Ama İslamcılar yani leş sağ kendisini çok kısa sürede tedavi etti maalesef. O arada da işte demin dediğim Kemalistler uyudu. İslamcılar hepimizi ayakta sikti, göz göre göre hem de. 
Tatyos: Kim istiyor abi Başkanlık sistemini kim? 
Pffy: Emperyalistler, sermaye, AB?? Ya Tatyoş Arap Baharı falan derken ABD’si, AB’si tüm dünyaya müdahale ediyor, hizaya çekiyor. Bu Libya’da kanlı oluyor ama senin ülkende kansız oluyor. Suriye’de kanla oluyor Mısır’da darbeyle oluyor. Bizim 2010’daki referandum neo liberal bir müdahale. Yetmez ama evet..
Tatyos: Dur "yetmez ama" meselesini ayrı sorucam dur gelme oraya
Pffy: Yetmez ama evetçilerin ben anası…
Tatyos: Ya dur tamam sakin ol tamam. Yak bir sigara.
Pffy: Bıraktım sigarayı 4 ay oldu tamam sakinleştim
Tatyos: Sen devam et
Pffy: Başkanlık sistemini en başından beri istiyorlardı. Yalnız bu süreci yönetecek eli kanlı bir lider gerekiyordu. Erdoğan ve ekibi budur. Bunu kan dökmeden çözüm süreci üzerinden demokrasi zırvalarıyla, kürt hareketinin de oynaklığıyla beraber halletmeye çalıştı ama olmadı. Çünkü Gezi girdi araya, Kobane girdi. Bakma sen HDP’ye. Pro AKP'li Liboş yuvası. Akp’yle beraber inşa ettiler bu faşizm günlerini. Öyle yemezler mağduru oynayamazlar.  Sanki anlaşsalar Başkanlık gelmeyecekti. Aponun kendisi istiyor zaten amk. Bir de sürekli, “ama HDP başkanlık istemiyordu :(((“ diye sarkastik sataşıyorlar elaleme. Verse istediklerinizi anlaşacaktınız ulan ne atar yapıyorsun amk?
Bunu bir kenara bırakalım; Türkiye burjuvazisinin de başkanlığı istediği kesin. TÜSİAD falan arada atar yapıyorlar da, geç o işleri. Danışıklı dövüş bunlar. Bu TÜSİAD’a, MÜSİAD’a, TOBB ne varsa bağlı holdinglerin AKP dönemindeki büyüme oranlarına bir bak. Koç’un karlılığı ne kadar artmış, AKP döneminde sendikalar ne hale gelmiş, İşçilerin hakları sermaye lehine nasıl gasp edilmiş bir bak. Başkanlık konusunda bir uzlaşı var memlekette. 
Tatyos: Ama Reza Zarrap çatır çatır konuşmaya başladı
Pffy: O da dizaynın bir parçası. Dediğim gibi Başkanlığı Erdoğan ile getirmek, sonrasıni bilemiyorum ya o kadar da siyaset biliminden anlamam. Okuduklarımdan, ettiklerimden çıkardığım amatörce sonuçlar bunlar. Ülke ateş yeri, gazeteciler, siviller, öğrenciler, akademisyenler, kürtler, ezilen tüm kesimler hapislerde değil mi? Ölmüyor muyuz Suruç’ta, Ankara’da? İşte Suruç’u biliyormuş devlet. E bu amına kodumunum demokrasi krallıkları AB görmüyor mu bunu? ABD görmüyor mu bunu? Arada ses çıkartıyorlar, “bısın izgirliği” falan. Anca bizim gerzek liboşları serinletiyorlar. Geçen işte UNESCO toplantısı yapıldı ya, James Bond Daniel Craig sunum yapıyor, “UNESCO, şehirler, tarihi eserler” falan. Ya orospu çocukları bin yıllık Sur, Mardin yok edildi ahahahasgashasgh adamlar şehirleri koruyalım diyor. İki yüzlü orospu çocukları, Palmira’yı yarattıkları IŞİD yok etti. Zülfü Livaneli helal olsun valla istifa etti bu sebepten.
Tatyos: Yani sen diyorsun ki Başkanlık öyle de böyle de gelecek.
Pffy: Benim latin sevgilim vardı abi. 
Tatyos: Latin sevgili nereden girdi araya moruk? 
Pffy: Abi inanılmazdı ya Porto Rikolu. Eva Mendes’in kopyasıydı. Fakirdi bana aşık oldu falan da ayrıldık. 
Tatyos: E ne olmuş yani?
Pffy: Latin diyorum ya hayvan herif sen hayatında latin insan mı gördün asjdhgfdhjs ne olmuış diyor. Hayır gördün Eva Mendes’e benzeyenini mi gördün skdjfjhdjsfjhdf
Tatyos: Ya başkanlık? Oraya odaklan sen
Pffy: Gelecek tabii. Türk tipi tek adam başkanlık gelecek. İşte Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan falan hepsi aynı. Diktatörlük gelecek başkanlık değil. Bu konşektürde sermeye ve gericilik arasında bir uzlaşı var. Polonya’ya bak, Macaristan’a bak. Oralarda da gerici AKP tipi partiler iktidar. Sömür babam sömür. Emperyalistlerin, burjuvanın “artık” sikinde değil laiklik vs. AB denen şey, insan pazarlığı yapıyor gör. 
Tatyos: Peki senin önerin ne başkan ne olacak, ne yapacağız?
Pffy: Ya ben en başından beri ilerici Türklerle ki bu CHP’nin ana gövdesidir, İlerici Kürtlerin bir araya gelmesi olarak tarif ediyorum bunu. Gerekirse sokağa ineceğiz, inilmeli de. Evde tweet atarak olmaz bu işler. Gezi tecrübemiz orada duruyor. Kana kan dişe diş! 
Tatyos: Darbe, TSK’nın içindeki Atatürkçü kanat?
Pffy: Ya bırak Allah aşına şu NATO ordusunu. Yani bunları duymaya tahammül bile edemiyorum külliyen geri zekalı bu beklentide olanlar. He asker ezilen kürtlere, işçilere falan özgürlük getirecek. Adam nikah şahidi olmuş Sümüş’e sajasshgsh
Tatyos: Yetmez ama evet konusuna gelelim, o kadar güçlüler mi? Tüm İç Anadolu, Baskın Oran'ın köşe yazısını okudun mu Amcaoğlu; yetmez ama evet diyelim mi dedi. Nedir durum Başkan?
Pffy: Yav Anadoludaki mal çomarın yetmez ama evet’ten haberi mi var allasen. Geç onu, çok yanlış yerden okuyorsunuz. YAE AKP’nin Neo Liberal anayasa değişikliğini, şehirli, kentli, okumuş, hali vakti yerinde politik, apolitik kitleye ulaşma yoluydu. Şimdi politikayla ilgisiz, hali vakti yerinde ne bileyim bir doktor, küçük burjuva, möhendis falan bunları demokrasi vs ikna etme durumudur. CNN’ler, Ahmet hakanlar, şirinler programlarıyla ne kadar YAE’ci varsa AB grubuna anlattılar. HDP de boykot diyerek utangaç yetmez ama evetçilik yaptı. Her şeyin başlangıcı o referandumdur. İşçi haklarını gasp ettiler, yargıyı ele geçirdiler. Mevzu bu. İnşallah hepsinin üstüne gökten tek tek Çiğdem Mater düşer asdghsjkjsdhsdjh
Tatyos: Ya sen geçen sene ülkenin durumunu Luis Bonaparte dönemine benzetmiştin. Biraz anlat onu.
Pffy: Ya Marksist adam bilir, anlar bunu. Anlatmaya gerek yok. 
….
Tatyos: Ya herkes Marksist olmak zorunda mı?
Pffy: Zorunda tabii Marksist olmayanlar eşektir. 
Tatyos: O ne demek oluyor manyak herif.
Pffy: Baya…20 yaşına kadar gelip de Marx okumamış adam eşektir, Marx’ı okuyup da Marksist olmamış adam eşoğlueşektir sklasjklasjklasjkljk
Tatyos: Marksist olup da sapanlar ne oluyor peki?
Pffy: Bu tuzak soruya cevap vereceğimi sanıyorsan şunu alırsın asdfgdsdfd ama alayı göttür diye ucundan şey edeyim. Neyse ya anlattım bir daha anlatayım seni mi kırıcam tatyoşa? Mevzu Luis Bonapart Napolyon Bonapart’ın yeğeni. İmparatorluk hayalleri içinde büyüyen bir dalyarak. Çocukluk yaşlarından beri amcasının yarım kalmış rüyasını gerçekleştirmek hayaliyle büyümüş bir gavat. O zamanlar Fransız çomarı hala Napolyon diye ölüyorlar. Köylüler Napolyon'a tapıyorlar. Napolyon geldi bize ekmek, aş verdi, toprak verdi diyorlar. Ama Napolyon ölünce yerine gelen Louis Philippe var. O dönemin Turgut Özal’ı. Anap dönemleri yani. Finans Burjuvazisinin iktidarı. İşte Louis Philippe döneminde halk enflasyondan asjkaajkakjlasl  falan inim inim inliyor. Bankalara, tefecilere borç, harç ölüyorlar. Patates yemekten ölecekler amk köylüleri. İşte bu Luis Bonaparte de bunu kullanıyor aynı Refah/AKP gibi. Hem Napolyon efsanesini hem de Adil düzen vaadiyle %75 ile geliyor iktidara Fransızların Tayyip’i. Ama yetmiyor bu. İmparator olacağım ben diyor. Ama anayasa engel. Bunun için de "Anayasa ile de savaşması ve millete yeni bir "Anayasa" empoze etmesi gerekiyor gavatın. Peki neden? Cumhurbaşkanı’nın Meclis’i feshetme yetkisi yok ama Meclis’e onu ihanetle suçlama ve Yüce Divan’a gönderme yetkisi var. Paraları sıfırlamak da yetmiyor. Ayrıca Anayasa bir maddesiyle Cumhurbaşkanı’nın ikinci kez seçilmesini de engellenmiş. Anayasa’yı değiştirmek ise üyelerin 3/4 çoğunluğunun oyu gerekiyor. Vural Savaş var savcı aslkhasjkhasjk militan demokrasi diye bağırıyor orada.  İşte Luis sekülerlerle bu işi beceremiyeceğini bilir. Çomarlara oynar direkt. Bir yandan bizdeki satılmış liberaller, DSİP'li sümsüklere, akademisyenlere de rüşveti dayamış. Biliyorsun bizde de bunlar yandaş gazetelerde, tv’lerde yüzbin tl maaşla beslendiler.
Tatyos: Anlat anlat heyecanlı oluyor. 
Pffy: Muhalefetin de sesini kesmek lazım tabii. 10 Aralık Derneği diye dernek kurar. Ne kadar çete, mafya varsa bu dernek üzerinden muhalefete saldırtır. Dayak, tecavüz, adam kaçırma. Bizdeki Sedetleri düşün. Öte yandan askeri de ele geçirmek için komutanları rüşvete, karıya kıza boğar. Oradan da şantajı vurur. Her şey tamam oldu mu, Burjuva zaten arkasında darbeyi vurup yönetimi tamamen ele geçirir. Başkanlık gelir. Adam dengesiz. Para yok o zamanın Fransa’sında. O devirde de devletler krize girdiklerinde çıkış olarak savaşa başvururlar işte. Ülkeyi komple savaşa sokmuş. Ama sıçmış tabii. Kaybediyor savaşları, esir düşüyor. İnşallah sonu da aynı olur. Olay bu yani. 
Tatyos: Bu kadar mı?
Pffy: Bu kadar amk daha ne olacak, sana koskoca Marx’ın 18 Brumeri’nin özetini geçtim daha ne istiyorsun asçkdjfhdsjsjk
Tatyos: Çok siyaset konuştuk biraz da normal şeylerden bahsedelim, Tim Burton’a olan nefretin kökeni nedir moruk?
Pfyy: Ya onun ben sülalesini sikeyim. Beni işten attırdı o piç.
Tatyos: Nasıl işten attırdı?
Pffyy: Baya işten attırdı. LA’de bu yeni film yapmıştı, Charlie’nin çikolata fabrikası’ydı sanırım dünyanın en sikko filmi. Onun tanıtım bir şeyi vardı. Post Prod falan fişman. Prolounge yapıyoruz. Ben de Lounge’ında Barmenim. Pejmurde bir şekilde dolanıyor ortalıkta. Geldi bu bara. Bir karışım istedi benden. Ben de özenle hazırladım. Lan dünyanın en iyi barmeniyimdim o aralar ben asasjajkshskh. Neyse, verdim buna, bi tattı bir şey yok. Sonra biraz daha içti, bana döndü berbat bu dedi yenisi yap. Ya sen kimsin köpek ben de, "senin filmlerin kadar berbat olamaz" dedim sadfghfdsdf
Tatyos: Sdfgdhsjakdsjh oha
Pffy: Aynen kashasjkhasjkah refleks mi diyeyim, ağzımdan çıktı ama benim bu sinirli hallerim çok başıma belalar açtı. Ya orospu çocuğu dellendi. Bildiğin çığırıyor, ayağa kaldırdı oteli. Nerdeyse gelmeyen bir California Valisi kaldıydı ya off. Ben ya sikerim deyip haters gonna hate pozu olur ya; o moddayım amk. Yürüyüşüm falan. İyicene deli oldu ekip. İşten atıldık tabii. Otelin kara listesine girdik bir daha çalışamayacağız. Kariyerimi sikti attı. Mevzu bu 
Tatyos: Vay be, Julia Roberts mevzuu da var sen de.
Pffy: Ya olm onu karıştırma şimdi boşver sen nerden biliyorsun bunları ya. 
Tatyos: Ya daha dur çok şey biliyorum ben anlatacaksın hepsini
Pfyy: Ya ona asıldım ben asjhkashkajhk asansörde.  Ya biliyorsun işte, Vegas’tayken kendisine terastaki bir restaurant vardı eşlik ediyordum, asansörde ne dedim ya nothing hill vardı ya bunun, dedim nothing hill falan asjkhasjkashasjhka manyak kadın çantayla kafamı yardı. Hayır çık çık bitmiyor da.  Ya benim çok var anı, onu başka bir gün oturup uzun uzun anlatırım. Zaten kitap yazıyorum hatta yazdım bitti de nasıl bastırıcaz bilemiyorum. 
(Miranda Kerr’le falan selfilerini gösteriyor arada)
Tatyos: Ya moruk güzel hoş beni Hong Kong’a getirdin, ağırlıyorsun da; sen ne iş yapıyorsun burada?
Pfyy: Genel Müdürüm abi ben. Genel Müdür olarak ülkemi en iyi şekilde temsil ediyorum asjbhdhjsdhsd ya çalışıyoruz ne yapacağız. 
Tatyos: Çok radikalsin twitter’da, senden nefret eden bir kesim de var seni çok seven de, ayarı neden tutturamıyorsun moruk sen? 
Pffy: Öncelikle beni sevmeyenlerin amk. Sevenlerin de amk asjdhgfdhsj ya benim için önemli değil. Twitter’daki bir sanal karakter. Anonim olmadan kaynaklı cesurca yazıyoruz. Ben ekşici piçim aslında. Oradan gelen de bir özgüvenim var. Sağcısı, beyinsiz yamtarı, ülkücüsü, liberal, veganı, cumhuriyet düşmanılığı yapan feministi daha dolu bir sürü iğrenç yaratığı beni sevmez. Sevmesin de zaten. Herkesin sevdiği insanlar orospu çocuğudur zaten. Şu ekmeği bir uzat.