Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

Sinan: Bu kadar sert ve mücadele gerektiren spor yapan insanlar olarak sizler nasıl insanlarsınız peki?

Cem: Ragbi olmasa çok çirkin bir insan olurum valla! Mesela ragbi oynamadığım zamanlarda Trafikte çok ciddi sıkıntılar yaşıyorum. Öfkeleniyorum ve öfkemi dışarı veremiyorum. Ömer abi dedi ya “eşim seve seve gönderiyor” diye. Aynı şey benim için de geçerli. Maçlardan sonra dünyanın en tatlı adamı oluyorsun gerçekten öyle.

Sinan: Ne kadar sürüyor maç sonrası etki?

Cem: 2 gün falan. Ragbi, gangsterleri şehir merkezinden uzak tutmanın en iyi yoludur derler…  (Kahkahalar)

Batuhan: Avukatım. Ragbiciyim. Aynı zamanda şiddete karşı bir dernekte gönüllü olarak çalışıyorum. (Gülüşmeler) Ragbiyi şiddetle özdeşleştirmek doğru değil. Tamam zaman zaman şiddeti çağrıştıran görüntüler veriliyor maç esnasında ama bu kesinlikle şiddet değil. Her şeyden önce şiddet psikolojik bir şey! Ben burada öyle bir şey hissetmiyorum. Tabii şiddete karşı çalışan bir derneğe mor gözle gitmek bazen tuhaf oluyor ama alıştı insanlar. (Kahkahalar) Soruyorlar insanlar, anlatıyorum. 


Görkem: Ben ragbiye başlamadan önce pürüzlüydüm. Asabi ve asiydim.

Sinan: Biraz arıza adama benziyorsun zaten! (Kahkahalar)

Görkem: Yok yahu! Gayet centilmen biriyimdir aslında!  Ragbi terapi gibi benim için. Gündelik hayatta ne kadar zorlukla karşılaşırsam, ne kadar sinirlenirsem artık hepsini ragbiye bırakıyorum. Bütün sıkıntıları, zorlukları ragbiye bırakıyorum. Sonrasında da dünyanın en tatlı adamı oluyorum. 

Sinan: Ragbi dışında ne var hayatında?

Görkem: Kaytbord var, derslerim var. Kendi sporum var ve hedeflerim var.

Sinan: Nasıl yani? Ragbi dışında ayrıca spor mu yapıyorsun?

Görkem: Tabii ki? Buradaki antrenmanlarla ancak kondisyon tutarsınız. Ayrıca çalışmak zorundasınız.  

Sinan: Neredeyse 7/24 çalışmaktan söz ediyorsunuz yani?

Batuhan: Tabii ki… Disipline olmak durumundasın her alanda. Alkol tüketimini de sınırlıyor mesela ragbi. Az içiyor insan. 

Sinan: Kadınların ilgisini çekiyor değil mi ragbi?

Batuhan: Valla ben çekiyorum ama rugby yüzünden mi bilmiyorum. (Kahkahalar)

Ömer: Gerçekten, herif aslında çirkin ama…  (kahkahalar)

Batuhan: Valla ragbiden mi bilmiyorum. Bir İngiliz kız “Ragbi oynayanlara bayılırım” demişti. Bir Türk kız da aynı şeyi söylemişti gerçi… Dünyanın en seksi sporu olduğunu düşünüyordu. Gerçi bende pek ragbi vücudu da yoktur ama (Kahkahalar)