Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

Ünsal ÜnlüO, Ünsal Ünlü. Kendi deyimiyle, sadece gazeteci ve Ankaralı. Beraber Ankara’da Eymir Gölü kenarında ayaza kesmiş bir kış günü, içimiz daha fazla ayaza kesmesin diye, derin ve detaylı sohbet ettik.

Oturup anlatmaya başladığında, 13 yaşında yaptığı ilk canlı yayından bugüne kadar, an be an, siyasi tarihimiz ile medya tarihini harmanlayarak, kendi deneyimleri ile gerçekçi bir bakış açısıyla doğrudan olanları aktarabilen biri Ünsal Ünlü.

Ülkenin içinde bulunduğu derin medya krizi nedeniyle, kendi mecrasını kendi yarattı. 19 aydır internet üzerinden hafta içi her sabah interaktif katılımlı canlı yayınlarla gündemi değerlendiriyor, gazetelerin yazıp yazmadıklarını izleyicileri ile gözden geçiriyor. Bütün hayatı boyunca çok severek yapmak için uğraştığı mesleğini sürdürmeye çalışırken, maddi beklentiden uzak “patronsuz habercilik” anlayışı ile alternatif medyacılığa yeni bir bakış açısı getiriyor, dünya çapında yayıncılık rekorları kırıyor, üstelik “bu bir rüya olmalı” diyecek kadar da alçakgönüllü.

Ünsal Ünlü ile medyamızın geldiği noktayı, “patronsuz” gazetecilik halini, siyasi ve toplumsal gündemimizi, özetle dünü, bugünü ve yarını konuştuk. “Ne olacak bu ülkenin hali?” sorusundan daha çok, “biz ne yapmalıyız?” asıl derdimiz oldu. Çoğu kez, soru sormama gerek bile kalmadan, öyle akıcı anlattı ki, bana da sözünü kesmeden dinlemek ve aktarmak kaldı.

Burada hemen hatırlatalım, Ünsal Ünlü'ye erişebileceğiniz sosyal ağlar:

FACEBOOK/ beğenin

TWITTER / tıklayın

YOUTUBE/ tıklayın

Keyifli olmasından çok düşündürücü, ama her şeye rağmen umut veren okumalar dilerim…

RÖPORTAJ: M. İREM AFŞİN / Ankara, Ocak 2017

FOTOĞRAFLAR: ASLI ŞİMŞEK ÖZHAN