Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

Magazin

Bu Pazar, Nasıl Bir Pazar?

Bu Pazar, Nasıl Bir Pazar?

Eskiden pazar günleri, uzunca bir kahvaltının ardından evde miskince yayılma, bir tomar gazetenin içerisine gömülme ve hafta boyunca iş-güç koşturmacası içerisinde ertelenen kişisel meselelerle ilgilenme günüydü. Yaşı 30'un altın…nıf bir kentli aile için pazar günleri, uzun bir pazar kahvaltısıyla başlar, evin erkeklerinin futbol, kadınlarının çamaşır "etkinliği" ile devam eder ve "pazar banyosu" ile son bulurdu... İlerleyen yıllarda alışkanlıklar değişti.
O Atatürk Değil!...

O Atatürk Değil!...

Koray Edin. 43 yaşında, evli ve 11 yaşında bir çocuk babası. Özel bir şirkette satış yöneticisi. Düğün günü çekilen bir fotoğrafı geçen yıl sosyal medyada yüzbinlerce paylaşım aldı. Bunun nedeni fotoğrafın Atatürk’e benz…kilde paylaşıldığını gören Koray Bey ve eşi. paylaşılan fotoğrafların altına sürekli yorum yazarak düzeltmek için ne kadar uğraşsalar da fotoğrafın Atatürk’e değil, Koray Bey’e ait olduğuna inandıramamışlar insanları. 
Keskin Zeka, Sivri Dil: Terzi Yamağı

Keskin Zeka, Sivri Dil: Terzi Yamağı

Yaklaşık 2 saatlik röportajlara alışkınız biz. Ama 2 vaaar, 2 saat var! Kelimeleri en kalitelisinden İngiliz kumaşı gibi top top fırlatan, gözüne kestirdiğini şöyle bir havalandırıp cıııııııırt diye makası atarken gözünü bile kırpmayan; ağzının içindeki toplu iğneleri düşürmeden, canı istediği anda karşısındakine batırmaya hazır olduğunu hissettiren bir adamla konuşuyorsanız, o 2 saatlik "performansı" yazıya dökmek hiç de kolay olmuyor.
İstanbul'da Bir İtalyan

İstanbul'da Bir İtalyan

Beyoğlu'nda, Tarlabaşı ya da Kadıköy'ün arka sokaklarında rastlayabilirsiniz ona. İncecik, güleç yüzlü, şerbetli bir Türkçe ile konuşan, biraz dağınık görünen,  her şeyi ama her şeyi dikkatle süzen, iştahla inceleyen, sohbetlere  büyük bir içtenlikle katılmaya hazır çok sevimli genç bir İtalyan: Luis Miguel Selvelli! 
Ve Tanrı Cemil'i Yarattı!

Ve Tanrı Cemil'i Yarattı!

Tamam şimdi video kayıtlarını izlerken çok eğleniyoruz ama 11 Nisan Pazartesi akşamüzeri röportaj yapmak üzere  Cemil İpekçi’nin atölyesine doğru yürürken neyle karşılaşacağımız hakkında en küçük bir fikrimiz yoktu… Ma…stüne atıp, şakır şakır sorular sormak;  üstelik onu o alışılmış formattan çıkmaya zorlayıp, bizi asıl ilgilendiren düzleme çekmeye çalıştığımızda nasıl bir reaksiyon alacağımızı bilememek… Endişe verici ve zordu…