Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

Aydın SünPR alanında çalışanlar bilirler. Türkiye gibi basın sektörünün son derece oynak zeminde faaliyet yürüttüğü bir ülkede dünyanın en zahmetli, en angaryalı işlerinden biridir veri toplamak. Basın listelerini oluşturmak, güncel tutmak, basın mensuplarıyla olabildiğince hızlı ve dolaysız iletişim kurabilmek zor. Daha da zoru, basın bültenlerini, yüksek çözünürlükteki görselleri hızlı ve güvenilir bir ortamda basın mensuplarına ulaştırabilmek... Eskiden beri sağlam, güvenilir ve güncel basın listeleri PR ajanslarının ana sermayesi, gizli hazinesi olarak görülür bu yüzden... Ama bitti!

Aydın Sün adında bilgisayar programcılığı okuyan, bir süre gazetecilik yaptıktan sonra PR sektörüne geçen genç bir adam, eskilerin deyimiyle "müsellesin 3 noktasını birleştirip" ortaya harikulade bir "iş" çıkardı: FASELİS!

Kurduğu sistemle PR ajanslarının basın listesi güncelleme ve basın bültenlerini gazetecilere hızlı ve güvenli biçimde ulaştırma sorununa kökten bir çözüm getiren Aydın Sün artık Türkiye pazarına sığamadığı için önce Avrupa'ya, nihayet Amerika'ya açılarak sektörün ilk dünya markasını yaratıyor.

Meslek profesyonelleri için ilginç ve bir o kadar da esinlendirici bir sohbete katılmaya hazırsanız yaslanın arkanıza, alın kahvenizi... Siz de FASELİS'in çözümlerine ve Aydın Sün'ün pratik zekasına hayran olacaksınız... Kesin bilgi! :)

Keyifli okumalar...

Röportaj: Sinan Dirlik / Ocak 2017

Fotoğraflar: Tuna Giritli