Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

Yeni Yıla Yeni Umutlarla...

Uzun bir aradan sonra tüm cesaretimizi toplayarak yeniden yola çıktığımız 15 Ekim 2015'den bu yana katettiğimiz mesafe, aldığımız olumlu tepkiler heyecan verici. Artık her yeni gün katlanarak artan okuyucumuz ve daha da sevindirici olanı, hızla büyüyen bir ekibimiz var. Aramıza yeni katılan arkadaşlar, "siyah beyaz" reportare'ye kendi tonlarını katıyorlar. Evrensel gazetecilik kuralları çerçevesinde tüm arkadaşlarımızın sonuna kadar özgürce içerik oluşturmaları konusunda kararlıyız. Bu, Reportare'nin bağımsızlığının ve bağımsız kalma kararlılığının bir getirisi. Çeşitliliğimizi ve özgürlüğümüzü sonsuz zenginliğimiz olarak görüyoruz. Reportare'de de, tıpkı Türkiye'mizde ve dünyamızda olduğu gibi her sese, her söze yer var. Sözü olan herkese açık, özgür ve bağımsız bir mecra olmaya gücümüz, nefesimiz yettiği ölçüde devam edeceğiz.
Arkamızda kendimizden başka hiç kimse yok... Reportare öncelikle iki kadim dostun ortak rüyası olarak başladı ve şimdi bu heyecanı paylaşan yeni arkadaşlarla olgunlaşıyor. Herkesin gönüllü destek verdiği, aslında "deli işi" bu emek yoğun çabanın okuyucuda karşılığını bulmasından gayrı bir özlemimiz, hedefimiz yok.

Okuyucumuzdan beklediğimiz tek destek, Reportare'nin sayfalarında geçirdiği keyifli zamanı, kendi dostlarıyla paylaşması ve sözümüzün çok daha geniş bir kesime ulaşmasına aracılık etmesi... Açıkçası hazırlığından gerçekleştirilmesine, deşifresinden redaksiyonuna, fotoğraf çekimine kadar her bir röportaja günlerini veren bizler için en büyük ödül, sizlerin sosyal ağlarda sayfalarımızı paylaşıyor olmanız...

***
1 Ocak 2016'dan itibaren daha kaliteli bir teknik altyapı ile, daha zengin bir içeriği sizlere ulaştırmaya hazırlanıyoruz. Hâlâ eksiğimiz çok. Eksiklerimiz konusunda bizi yönlendirmeniz, önerilerinizle ufkumuzu genişletmeniz çok önemli. Bütün çabamız, okuyucusuyla interaktif bir iletişim içerisinde olmayı başaran bir yayıncılıkla bizden cesaret alacak yeni oluşumlara kapı aralamak... Umuyoruz ve diliyoruz ki örneklerimiz çoğalsın, "şimdilik" Türkçe konuşan okuyucunun internette biraz daha zengin bir içerik bulmasına katkımız olsun...

***
Aralık ayından itibaren İrem Afşin, Ali Fuat Karasu, Funda Dörtkaş, Tarkan Kaynar ve Kubilay Tüntül katılmıştı aramıza. Yeni yıla yaklaştığımız günlerde Defne Canberk, Ajda Aras, Gözde Hatunoğlu ve Aydın Aksu'nun katılım müjdesiyle sevindik. Son olarak paylaşımlarıyla twitter'ı kasıp kavuran iki önemli hesap, Sol Tarihte Bugün ve Tatyos Bey ekibimize katıldılar. Bu katılımlar etkisini hemen gösterdi ve Reportare konuşulan röportajlarla göz doldurmaya, her geçen gün daha fazla okuyucunun ilgisini çekmeye başladı. Bu gelişimi mutluluk ve gururla izliyoruz...

***
İrem Afşin & Ali Fuat Karasu ikilisi keyifli ekip çalışmalarına devam edecekler.
Funda Dörtkaş Edebiyat Söyleşileri'ne devam edecek ama aynı zamanda Ajda Aras ile birlikte "Yarı Yarıya" adını taşıyan, fotoğraf ve metnin harmanlandığı özel bir bölüm hazırlayacaklar.
Sol Tarihte Bugün, Türkiye ve dünya tarihinden günün en önemli olaylarını hatırlatmaya devam edecek.
Kubilay Tüntül, "Fotoğrafla Konuşmak" bölümünde fotoğraf birikimini okuyucularımızla paylaşacak.
Defne Canberk, "Öğretmen Odası" başlığı altında, eğitim dünyasından röportajlar hazırlayacak.
Gözde Hatunoğlu "Fuaye", Aydın Aksu "Replik" başlıkları altında hazırlayacakları röportajlarla bizi sinema dünyasında dolaştıracaklar.

Sinan Dirlik ve Ulvi Yaman imzalarını ise zaman zaman birlikte, zaman zaman tekil olarak görmeye devam edeceksiniz.
Ocak ayından itibaren aramıza katılacak yeni arkadaşların da müjdesini vereceğiz. Her yeni isim, Reportare içeriğinin biraz daha zenginleşmesi, okuyucular için çok daha keyifli bir röportaj sitesi anlamına geliyor.
Bütün çabamız, bizim de içinde bulunmaktan, okumaktan keyif alacağımız ve bu keyfi sizlere yansıtabileceğimiz bir Reportare'yi sizlere ulaştırabilmek...
Kapılarımız röportaja gönül vermiş amatör-profesyonel tüm arkadaşlara, özellikle de öğrenci arkadaşların üretimlerine açık.
Tüm Reportare okuyucularına şiddetin ve nefretin son bulduğu, mutlu, barış ve huzur dolu bir yıl diliyoruz.
Sinan Dirlik & Ulvi Yaman