Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

Yeni Yayın Dönemi...

Geride bıraktığımız sıcak ve zor yazın ardından hayli sert bir kışın eşiğinde olduğumuzun farkındayız. Toplumun son derece kutuplaştığı, atomize olduğu bir ortamda sırtınızı herhangi bir gruba dayamadan, herhangi bir grubun sözcülüğünü yapmadan, herhangi bir gruba göz kırpmadan bağımsız ve bağlantısız bir yayıncılığı sürdürmek hiç kolay değil. Ama bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağımsız, özgün yayın çizgimizi koruyup geliştirmekte kararlıyız.

“Tıklayacak” sayısız site arasında kendimize özgü bir yayıncılık anlayışıyla, kendine özgü bir okuyucu kitlesiyle buluşma derdindeyiz. Farklı yüzlerden farklı sözleri sakin kafayla okumak isteyenler için sakin bir liman oluşturmayı hedefledik.

Çoğu insan için zamanın çok kıymetli olduğunu, öyle uzun cümlelere ayıracak vakitlerinin olmadığını biliyoruz. Eğer tesadüf eseri ziyaretçimiz olmuşlarsa, birkaç saniyelik temasımız için teşekkür ediyoruz onlara ve daha geniş bir vakitte yeniden bekliyoruz.

Çayını, kahvesini alıp, günün sakin bir saatinde sakin bir şeyler okumak isteyenler; günün yorgunluğunu bir duble içkisini koyup, küçük harflerle konuşan insanların ne dediğine kulak kabartmak isteyenler için çalışıyoruz biz.

Birbirimizi daha fazla dinlemeye ve anlamaya ihtiyacımız olduğunu, bunun için de birbirimize daha fazla zaman ayırmamız gerektiğini düşünüyoruz. Kimseye aceleyle yanıtlayıp göndermesini beklediğimiz birkaç soru sormuyoruz. Uzun uzun konuşmayı, uzun uzun sorular sormayı, her bir yanıtı didiklemeyi ve içinden yeni sorular üretmeyi seviyoruz. “Okunmaz” endişemiz yok açıkçası. Okumak isteyenin severek okuyacağı ve başka hiçbir yerde bu kadar ayrıntılısını, bu kadar genişini ve bu kadar hesapsızca hazırlanmışını bulamayacağı söyleşilerin peşindeyiz.

Pervasızlıksa, bu pervasızlığımızın elbette geçerli bir nedeni var: Ticari endişesi olmayan bir yayıncılık yapıyoruz el birliğiyle. Sitemizi yayına hazırlayan teknik ekibimizden, röportajlarıyla destek veren muhabirlerimize, fotoğrafçı arkadaşlarımızdan düzeltmenimize, Reportare’yi yaratan ekibin tüm fertleri gönüllülük esasıyla çalışıyor. Bu nedenle "sayısız insanın" sitemizi “tıklamasıyla” değil, son derece emek yoğun bir çalışmanın ürünü olan röportajlarımızın doğru okuyucuyla buluşmasıyla ve “okunmasıyla” ilgileniyoruz.

Yeni yayın dönemimize hedeflediğimizden 1 ay gecikmeli olarak başlayabiliyoruz. Teknik ekibimizin yeni arayüzümüzü ve yeni altyapımızı tamamlamasını bekledik. Gen Interactive’in yöneticileri sevgili Sedat Güven ve Gülru Altunlu günlük mesailerini bitirip kendilerine ayıracakları zamanı bize tahsis ettikleri için uzadı biraz süreç. Günün sonunda teknik açıdan bir öncekinden daha iyi, içerik açısından daha zenginleştirilmiş bir Reportare ile karşınızdayız.

Yeni yayın dönemimizde de sizlerden beklentimiz, Reportare’nin kesinlikle size benzeyen daha geniş bir okuyucu kitlesiyle buluşmasına destek vermeniz. Yorum, görüş ve değerlendirmelerinizle bizi yönlendirmeniz… Bunun için her zamanki gibi dilerseniz sosyal ağlar üzerinden, dilerseniz info@reportare.com adresinden bize ulaşabilir, bizim için çok değerli olan görüşlerinizi bu kanallardan paylaşabilirsiniz.

Dostlukla…