Reportare

Menü

Kategoriler

Arama

Bizim Sokak

Bizim Sokakta Hayat Var, Bir de Hafize Var

Bizim Sokakta Hayat Var, Bir de Hafize Var

Hafize Gönenli Çokar, İzmir’de Sağlık Meslek Lisesi’nde hemşirelik eğitimi almış, 33 yıllık bir hemşire. Aynı zamanda ikiz çocuk annesi. Hem devlette hem özel sektörde çalışmış, son 20 yılını okul hemşiresi olarak geçirm…astalansa ilk o yanındadır, hangi doktora gidecek ne yapacak anlatır, öğretir. Kim ameliyat olsa ameliyatına gider, sonrasında bakımını yapar, anlattıklarını yapmazsak da bir güzel paylar. Her zaman güler yüzlüdür, çok da muzurdur.
Kuaför Kadının Psikoloğudur

Kuaför Kadının Psikoloğudur

Bilirsiniz biz kadınların olmazsa olmazlarındandır kuaförlerimiz. Onlarla özel bir iletişimimiz vardır, hem sırdaşımız, hem arkadaşımızdırlar. Saç yaptırmayacaksak bile muhabbete gidebiliriz kuaförümüze. Hem güzelleşmeyi kim istemez. İşte bizim tüm mahalleli kadın erkek gittiğimiz canımız kanımız Kuaför Volkan’ımızla saç baş makyaj, biraz da kritik tüyolar üzerine sizler için biraz sohbet ettik.
Tekirdağı'nın En Baba Kahvecisi

Tekirdağı'nın En Baba Kahvecisi

Eğer Kumbağ’a ya da Şarköye gidiyorsanız, yolunuz mutlaka Tekirdağ’ın sahil mahallesi Altınova’dan geçecektir. Altınova’dan geçerken de mutlaka Erdi abi’nin kahvesine uğrayın ve o güzel çayından için. Çaydan daha çok Erdi…i’ni kime sorsanız gösterecektir. Bu kahveye kadın erkek, herkes gidip çayını kahvesini içebiliyor. Biz de Tekirdağ’daki mahalle komşumuz, canımız ciğerimiz, neşeli abimizle biraz sohbet ettik kahvede. Size de şimdiden afiyet olsun.
Taksi Camiasının Yeşili Çoktur!

Taksi Camiasının Yeşili Çoktur!

Taksiye binmeyenimiz yoktur. Arabası olanlarımız bile en azından alkol alacakları zaman arabalarını bırakıp, taksiyle gider gelir. Biz de, onun deyimiyle “taksici camiasını” tanımak için Ahmet Turan Gözütek’le birlikte yolculuk e… üslubuyla anlatan 19 yıllık taksici Ahmet Turan Gözütek’e göre iki kutsal meslek var: “biri doktorlar ki can alır, can verir, öbürü de taksiciler: sokağında nöbet tutar, istediğin yere yetiştirir, yeri gelir seni beladan korur.”